CULINAR FORUM BY VIO

RETETE CULINARE:DE LA LUME ADUNATE SI IARA`LA LUME DATE!

ORA EXACTA

Weather Widget

Ultimele subiecte

» TORT DIPLOMAT CU CAPSUNI
Joi Oct 18, 2012 2:42 am Scris de RadarForum

» Tratament naturist pt colesterol si trigliceride
Dum Iul 08, 2012 2:57 am Scris de NicoletaSima

» Meniul zilei
Sam Iul 07, 2012 4:11 am Scris de AnastasiaM

» Aici...Grecia
Vin Iul 06, 2012 3:40 am Scris de monic

» Chiftelute din dovlecei
Vin Iul 06, 2012 3:34 am Scris de monic

» Prajitura cu mac si prune
Vin Iul 06, 2012 3:31 am Scris de monic

» Zacusca cu ciuperci
Vin Iul 06, 2012 3:28 am Scris de monic

» Piept de pui cu sos alb
Vin Iul 06, 2012 3:24 am Scris de monic

» Supa de morcov si dovleac cu ardei gras
Vin Iul 06, 2012 3:19 am Scris de monic

» Un excavator de inghetata!
Vin Iul 06, 2012 2:57 am Scris de monic

» CHIPSURI DE DOVLECEI(BIO)
Mar Iul 03, 2012 3:16 am Scris de olga40

» INGHETATA CARAMEL CU CROCANT LION
Mar Iul 03, 2012 3:11 am Scris de olga40

» DULCEATA DE ZMEURA
Mar Iul 03, 2012 3:05 am Scris de olga40

» maiestrie-talent-fantezie
Dum Iul 01, 2012 3:12 am Scris de Narcisa91

» Harissa-sosul care taie arsita
Joi Iun 28, 2012 7:51 am Scris de jeni

COUNTERS

CULINAR FORUM BY VIO

CULINAR FORUM BY VIO

SFATURI CULINARE

RADIO KISS FM

POFTA BUNA!

Food Photos

A/CLIK dr.

free counters
Free counters Curs Valutar BNR Convertor Valutar Page Rank CULINAR FORUM BY VIO Top66 Statistici TOP-SITEURI - Cele mai vizitate siteuri astazi TOP-RO - Top siteuri din Romania ClickLink.ro director web

MERCI PT.VIZITA!!!

LinkPro - Director Web

Sortiment unic pe piata branzeturilor din Ro-brinza de capra cu trufe

Distribuiţi
    sophiane
    NIVEL 1
    NIVEL 1

Data de inscriere : 16/08/2011
    Varsta : 50
    Localizare : undeva........

Sortiment unic pe piata branzeturilor din Ro-brinza de capra cu trufe

Mesaj Scris de sophiane la data de Mier Noi 09, 2011 3:42 am

LaColline, producatorul clujean de produse lactate, si-a extins portofoliul cu o noua delicatesa: branza cu trufe. Ca si celelalte sortimente din portofoliul companiei, specialitatea este preparata din lapte de capra, iar trufele sunt culese din Romania. In mai putin de doua luni de la lansare, noul sortiment a atins deja 2% din cota totala a vanzarilor LaColline.

De peste patru ani, LaColline isi vinde produsele atat in tara cat si in strainatate, in tari precum Ungaria, Cehia si Slovacia. Cu un portofoliu care include specialitati de branza din lapte de capra, iaurt si kefir, compania clujeana a ajuns deja la o cifra de afaceri ce depaseste 1 milion de euro.

Anul acesta, LaColline a extins gama specialitatilor cu un nou sortiment de lux: branza de capra cu trufe, fiind in prezent singurul producator din Romania cu o astfel de specialitate in portofoliu.
    „Inceputul are o poveste: intr-o seara, am invitat mai multi prieteni la o degustare de vinuri la care am oferit cateva aperitive si fructe: prosciuto, trufe si... branza de capra LaColline. Sotia mea a inceput sa faca diverse combinatii intre aceste ingrediente si a descoperit astfel aceasta formula delicioasa. Experimentul a fost imediat extins la scara industriala si, in doar doua luni, noua specialitate La Colline era deja in magazine.” povesteste Ovidiu Spinu, administrator La Colline.

Trufele folosite sunt autohtone, culese cu ajutorul cainilor special antrenati care le miros si le dezgroapa din padurile de foioase. O firma italiana din Timisoara, specializata in acest domeniu, le colecteaza si le pregateste pentru consum, dupa care acestea sunt trimise in fabrica LaColline.

„Noua gama a fost extrem de bine primita in lantul retailerilor, iar vanzarile au atins pana in acest moment 2% din volumul total de vanzari. Pana la finalul anului estimam ca branza cu trufe ne va aduce 10% din totalul incasarilor”, a completat Ovidiu Spinu.

Noul produs este distribuit la nivel national, prin lanturile unor retaileri importanti precum Mega Image si Auchan, in hoteluri, restaurante si prin serviciile de catering, dar si peste granite, in tari ca Cehia si Slovacia. La raft, branza cu trufe LaColline ajunge la un pret de aproximativ 12RON, pentru un ambalaj de 150g.

Sursa-advertorial

Acum este: Sam Oct 21, 2017 2:16 am