CULINAR FORUM BY VIO

RETETE CULINARE:DE LA LUME ADUNATE SI IARA`LA LUME DATE!

ORA EXACTA

Weather Widget

Ultimele subiecte

» TORT DIPLOMAT CU CAPSUNI
Joi Oct 18, 2012 2:42 am Scris de RadarForum

» Tratament naturist pt colesterol si trigliceride
Dum Iul 08, 2012 2:57 am Scris de NicoletaSima

» Meniul zilei
Sam Iul 07, 2012 4:11 am Scris de AnastasiaM

» Aici...Grecia
Vin Iul 06, 2012 3:40 am Scris de monic

» Chiftelute din dovlecei
Vin Iul 06, 2012 3:34 am Scris de monic

» Prajitura cu mac si prune
Vin Iul 06, 2012 3:31 am Scris de monic

» Zacusca cu ciuperci
Vin Iul 06, 2012 3:28 am Scris de monic

» Piept de pui cu sos alb
Vin Iul 06, 2012 3:24 am Scris de monic

» Supa de morcov si dovleac cu ardei gras
Vin Iul 06, 2012 3:19 am Scris de monic

» Un excavator de inghetata!
Vin Iul 06, 2012 2:57 am Scris de monic

» CHIPSURI DE DOVLECEI(BIO)
Mar Iul 03, 2012 3:16 am Scris de olga40

» INGHETATA CARAMEL CU CROCANT LION
Mar Iul 03, 2012 3:11 am Scris de olga40

» DULCEATA DE ZMEURA
Mar Iul 03, 2012 3:05 am Scris de olga40

» maiestrie-talent-fantezie
Dum Iul 01, 2012 3:12 am Scris de Narcisa91

» Harissa-sosul care taie arsita
Joi Iun 28, 2012 7:51 am Scris de jeni

COUNTERS

CULINAR FORUM BY VIO

CULINAR FORUM BY VIO

SFATURI CULINARE

RADIO KISS FM

POFTA BUNA!

Food Photos

A/CLIK dr.

free counters
Free counters Curs Valutar BNR Convertor Valutar Page Rank CULINAR FORUM BY VIO Top66 Statistici TOP-SITEURI - Cele mai vizitate siteuri astazi TOP-RO - Top siteuri din Romania ClickLink.ro director web

MERCI PT.VIZITA!!!

LinkPro - Director Web

Desertul preferat in functie de zodie

Distribuiţi
    sophiane
    NIVEL 1
    NIVEL 1

Data de inscriere : 16/08/2011
    Varsta : 50
    Localizare : undeva........

Desertul preferat in functie de zodie

Mesaj Scris de sophiane la data de Mier Noi 09, 2011 3:35 am

Cand vine vorba de deserturi, fiecare zodie are preferintele sale. Pentru unii nativi, desertul e la fel de bun ca sexul, pentru altii este o arma de seductie. Iata o lista cu cateva deserturi specifice fiecarei zodii.

Berbec

Tarta de lamaie, rulourile de zmeura si tortul Red Velvet cu glazura de crema de branza sunt deserturile preferate ale acestei zodii. Nu ar zice nu nici unei spume de frisca cu inghetata deasupra. Berbecilor le plac, de asemenea, deserturile sanatoase facute din fructe proaspete ca prunele, ciresele, strugurii, combinate cu miere sau iaurt.

Taur

Taurii stiu sa aprecieze o bucata de tort de ciocolata cu inghetata de vanilie sau frisca. Budinca de ciocolata sau spuma de ciocolata sunt, de asemenea, pe lita preferintelor. Nativii acestei zodii adora, totodata, si placinta de mere, de afine si prajitura de morcov cu glazura de crema de branza. Un taur nu e un taur adevarat daca nu mananca crema de zahar ars cu caramel sau placinta cu crema de banana facuta cu banana adevarate.

Gemeni

Acestia prefera deserturile usoare si aerisite ca spuma de ciocolata sau de fructe cu frisca. Gemenii sunt fanii mini-torturilor cu capsuni sau afine, si frisca deasupra. Nu ar refuza nici o inghetata de fistic sau de pepene. Taurii adora si inghetata asiatica facuta din ghimbir, ceai verde sau nuca de cocos.

Rac

Racii adora ganache-ul (crema de ciocolata densa), trufele si croissantele cu ciocolata inauntru. De asemenea, racilor le plac placinta cu crema, cheese cake-urile si torturile de inghetata. Nu dati gres nici daca le pregatiti prajitura in straturi imbibata in lichior, cu ciocolata, fructe si frisca. Racii sunt, de asemenea, fanii deserturilor canadiene, cum ar fi tartele cu stafide.

Leu

Leii iubesc torturile de toate felurile, dar mai ales pe cele de ciocolata. Dar, nu vor refuza nici un tort de vanilie sau unul cu glazura de caramel. Placintele cu banana sau cu crema de nuca de cocos sunt, de asemenea, preferatele leilor, mai ales cu inghetata de vanilie sau cirese deasupra. Orice fructe cu frisca sunt, la fel de bine, un desert ideal. Nu e o surpriza sa vezi un Leu devorand prajituri cu ciocolata cu un pahar de lapte.

Fecioara

Desertul preferat ar fi ciololata alba pentru nativii acestei zodii. De asemenea, acestora le plac cheese cake-urile usoare si deserturile de fructe cu iaurt. Ganache-ul de ciocolata alba este, si el, pe lista preferintelor. Fecioarele stiu sa savureze cu delicatete si tofu cu ciocolata sau cu arome de vanilie. Prajiturile traditionale cu lapte sunt, de asemenea, printre preferintele nativilor. Nu refuza nici biscuitii cu crema, prajiturelele cu ciocolata, cu stafide sau napolitanele.

Balanta

Nativii acestui semn de aer prefera deserturile gelatinoase usoare. Dar, si inghetata sau tartele si spuma de lamiae. Nu refuza nici prajitura Pafurea Neagra cu cirese si frisca. Balantele adora prajiturile imbibate in alcool. Ciocolata neagra cu afine sau coaja de lamiae este, de asemena, pe lista preferintelor. Balantele sunt si fanii deserturilor haioase, precum acadelele.

Scorpion

Scorpionii adora orice desert imbibat in alcool, cum ar fi perele imbibate in vin rosu sau merele imbibate in lichior si servite cu inghetata. Le plac, de asemenea, deserturile cu alcool cu gust de ciocolata. Tot pe lista preferintelor se afla deserturile cu aroma de cafea. Inghetata de cafea sau tortul de cafea sunt ideala daca vrei sa seduci un scorpion.

Sagetator

Sagetatorii prefera deserturile exotice, precum semintele de rodie imbibate in alcool. Le plac, de asemenea, cremele cu sirop de ciocolata, ganache-ul si inghetata de cacao. Un alt desert preferat de sagetatori este tortul inger cu fructe de padure acompaniat de o bautura alcoolica dulce. Nu refuza nici deserturile straine, precum baclavaua sau patiseria frantuzeasca.

Capricorn

Nativilor acestei zodii le surade oricand o gogoasa cu ciocolata din abundenta. Daca vrei sa intri in gratiile unui Capricorn, serveste-l cu o placinta cu nuci stropita cu ciocolata sau tort de banana cu cipsuri de ciocolata. Deserturile traditionale, precum placinta de mere, le plac, la fel de mult. Adora, de asemenea, sa bea milkshake-uri si sa savureze un banana split.

Varsator

Varsatorilor le plac spumele cu inghetata, dar si prajiturile cu capsune sau afine si frisca sau lichioruri exotice. Ei sunt fanii eclerelor cu ciocolata, produselor de patisserie sau fructelor cu crema. Sa aveti la indemana biscuiti cu branza ricotta sau cheese cake cu cirese daca aveti in vizita un Varsator.

Pesti

Orice Peste iubeste inghetata cu capsune, vanilie sau ciocolata. Sunt, de asemenea, fanii placintelor, mai ales ai celor cu piersici sau stafide. Le place untul de arahide. Nu refuza cheese cake-ul cu iaurt si frisca, dar nici fructele exotice, precum nuca de cocos, mango, kiwi. Bomboanele de ciocolata in forma de inima sunt un desert ideal pentru Pesti.

Sursa-spiritnou.com

Acum este: Mar Dec 12, 2017 7:44 am