CULINAR FORUM BY VIO

RETETE CULINARE:DE LA LUME ADUNATE SI IARA`LA LUME DATE!

ORA EXACTA

Weather Widget

Ultimele subiecte

» TORT DIPLOMAT CU CAPSUNI
Joi Oct 18, 2012 2:42 am Scris de RadarForum

» Tratament naturist pt colesterol si trigliceride
Dum Iul 08, 2012 2:57 am Scris de NicoletaSima

» Meniul zilei
Sam Iul 07, 2012 4:11 am Scris de AnastasiaM

» Aici...Grecia
Vin Iul 06, 2012 3:40 am Scris de monic

» Chiftelute din dovlecei
Vin Iul 06, 2012 3:34 am Scris de monic

» Prajitura cu mac si prune
Vin Iul 06, 2012 3:31 am Scris de monic

» Zacusca cu ciuperci
Vin Iul 06, 2012 3:28 am Scris de monic

» Piept de pui cu sos alb
Vin Iul 06, 2012 3:24 am Scris de monic

» Supa de morcov si dovleac cu ardei gras
Vin Iul 06, 2012 3:19 am Scris de monic

» Un excavator de inghetata!
Vin Iul 06, 2012 2:57 am Scris de monic

» CHIPSURI DE DOVLECEI(BIO)
Mar Iul 03, 2012 3:16 am Scris de olga40

» INGHETATA CARAMEL CU CROCANT LION
Mar Iul 03, 2012 3:11 am Scris de olga40

» DULCEATA DE ZMEURA
Mar Iul 03, 2012 3:05 am Scris de olga40

» maiestrie-talent-fantezie
Dum Iul 01, 2012 3:12 am Scris de Narcisa91

» Harissa-sosul care taie arsita
Joi Iun 28, 2012 7:51 am Scris de jeni

COUNTERS

CULINAR FORUM BY VIO

CULINAR FORUM BY VIO

SFATURI CULINARE

RADIO KISS FM

POFTA BUNA!

Food Photos

A/CLIK dr.

free counters
Free counters Curs Valutar BNR Convertor Valutar Page Rank CULINAR FORUM BY VIO Top66 Statistici TOP-SITEURI - Cele mai vizitate siteuri astazi TOP-RO - Top siteuri din Romania ClickLink.ro director web

MERCI PT.VIZITA!!!

LinkPro - Director Web

Alimentatia vis a vis de zodie

Distribuiţi
    bucatarunr1
    NIVEL 1
    NIVEL 1

Data de inscriere : 05/08/2011
    Varsta : 42

Alimentatia vis a vis de zodie

Mesaj Scris de bucatarunr1 la data de Dum Aug 28, 2011 4:02 am

BERBEC - busuioc si chimen. Acestea sunt mirodeniile care iti dau o stare buna si iti energizeaza organismul. Deci, mizeaza pe ele la nevoie.
    TAUR - roinita, salvie si ghimbir. Stelele spun k mirodenia-fetis este melisa (roinita). Iarna te impaci cel mai bine cu salvia si ghimbirul.
    GEMENI - menta, cardamom, piper. Nativii din aceasta zodie isi regasesc energia in menta, cardamom (o planta care creste in India) si piperul de Cayenne.
    RAC - dafin, nalba mare, rozmarin. Daca te-ai nascut sub acest semn, ti se recomanda laurul (dafinul), nuca de kola si nalba mare. Cand vrei sa dai jos cateva kilograme sau sa te lasi de fumat, incearca o cura de rozmarin. Astrele spun k succesul e asigurat.
    LEU - anghelica. Desi este prea dulceag pentru gustul tau - leoaicele sunt teribil de rafinate- si are un miros neplacut, anghelica are darul de a-ti reface fortele, revitalizandu-ti intreg organismul.
    FECIOARA - toate mirodeniile, inafara de cardamome, au un efect binefacator asupra ta.
    BALANTA - cimbrisor, coriandru, nucsoara, verbina. Coriandrul si nucsoara iti ridica, in mod sigur, tonusul fizic si psihic.
    SCORPION - lamaie, piper. Cand te lasa puterile si te simti deprimata, pune-ti din belsug suc de lamaie in salata, mananca nuca de kola si presara in bucate piper.
    SAGETATOR - scortisoara, cuisoare. Toate mirodeniile sunt bunicele, dar cele doua fac intr-adevar minuni, mai ales cand esti intr-o pasa proasta.
    CAPRICORN - menta dimineata, menta la pranz, menta seara. Bea in loc de apa ceai de menta si te vei simti extraordinar in fiecare zi!
    VARSATOR - cardamom, scortisoara, dafin si sofran. Iti garanteaza un somn profund si odihnitor. Recunoaste k insomnia este punctul tau vulnerabil!
    PESTI - vanilie, chimen, anason, salvie. Mirodeniile traditionale sunt vanilia si chimenul, dar si anasonul si salvia iti pot da o mana de ajutor atunci cand ai nevoie de liniste si pace.

autor necunoscut

Acum este: Mar Dec 12, 2017 7:47 am